Jesteś tutaj: Home > Praca > Finanse głównym czynnikiem podejmowania oraz oferowania pracy

Finanse głównym czynnikiem podejmowania oraz oferowania pracy

Głównym czynnikiem motywującym nas do podjęcia pracy są kwestie finansowe, praca niemcy daje wiele możliwości, z całą pewnościąwięcej nić praca w Toruniu, z drugiej strony na portalu praca wrocław są ogłoszenia takei jak inzynier elektryk praca i tutaj zarobki z całą pewnością będą wysokie.

Chcielibyśmy zwiększyć swoje dochody dlatego też decydujemy się lub też jesteśmy zmuszeniu podjąć zatrudnienie. Wiele osób, zwłaszcza młodych ludzi wymienia jako bardzo ważny czynnik także chęć rozwoju i zdobycie doświadczenia, jednak w ogólnych statystykach dotyczących czynników skłaniających nas do podjęcia pracy wymienia się właśnie kwestie związane z płacą. Determinuje ona również decyzje odnośnie zmiany zajmowanego stanowiska na takie które będzie oferowało nam wyższe wynagrodzenie.

 

Również decyzje pracodawców odnośnie ewentualnego zatrudnienia pracownika są związanego w dużej mierze z kwestiami finansowymi. Zatrudnienie nowej osoby wiąże się z koniecznością poniesienia nie tylko kosztów związanych z wypłatą wynagrodzenie, lecz również pokryciem wydatków na ubezpieczenie społeczne. Całość jest na tyle wysoka, iż bardzo często lepszym rozwiązaniem jest dołożyć dotychczasowym pracownikom dodatkową ilość obowiązków, nawet pod groźbą niewywiązywania się w terminie, niż zatrudnić nową osobę.

Dopiero jeżeli rzeczywiście pojawia się taka potrzeba przedsiębiorcy decydują się na podjęcie takiej decyzji. Koszty w związku z tym wpływają w dużej mierze na poziom zatrudnienia w gospodarce. Im niższe, tym taniej wychodzi dla firm zatrudnianie pracowników. Na początku tego roku wiele środowisk związanych z rynkiem pracy zgłaszało obawy dotyczące podwyższenia składek na ubezpieczenie, obawiając się zmniejszenia zainteresowania ze strony pracodawców pozyskiwaniem nowych pracowników. Wyższe koszty sprawiają, że niestety ale prowadzona działalność przestaje być rentowna. Najczęściej więc w przypadku pojawienia się nowych zamówień oraz zleceń podejmowane są decyzje odnośnie zatrudnienia nowej osoby ba z góry określony czas lub też podpisania umowy cywilno-prawnej, którą można w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji rozwiązać. Pracodawcy starają się obniżać koszty związane z zatrudnianiem oraz oferować jak najniższe pensje, natomiast pracownicy dużą uwagę przywiązują na wysokość zarobków, oczywiście im wyższe, tym większe zainteresowanie daną ofertą.

 

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.

?>