Jesteś tutaj: Home > Praca > Jak napisać list motywacyjny?

Jak napisać list motywacyjny?

 

Jednym z pierwszych dokumentów, jakie składamy, ubiegając się o pracę jest list motywacyjny. Jego celem jest jak najlepsze zaprezentowanie naszej osoby i zainteresowanie nią potencjalnego pracodawcy. Zatem jak powinien on wyglądać?

Przede wszystkim powinien on być idealnie zindywidualizowany do oferty pracy. Nie powinien zawierać samych danych adresowych, kontaktowych, gdyż osoba dokonująca rekrutacji od razu rozpozna, że jest to list, który może być wysłany do każdej firmy, przez co może zrozumieć, że osoba, która ubiega się o pracę nie jest nią zbytnio zainteresowane. Dlatego aby był on interesujący należy pamiętać o jego określonych zasadach pisania.

Wyglądają one następująco:

  1. W pierwszym akapicie powinno znajdować się wyjaśnienie, dlaczego ubiegasz się o dane stanowisko. Najważniejsze, aby potrafiło ono zachęcić do dalszego czytania.
  2. W drugim akapicie powinny znajdować się informacje o doświadczeniu zawodowym, wykształceniu, kwalifikacjach oraz motywacji.
  3. W ostatnim powinno znajdować się natomiast wyjaśnienie, dlaczego dany pracodawca powinien zatrudnić właśnie Ciebie i dlaczego to ty jesteś idealnym kandydatem.

Comments are closed.

?>