Jesteś tutaj: Home > Szkolenia, kursy > Rozwój zawodowy za pośrednictwem serwisów pracy

Rozwój zawodowy za pośrednictwem serwisów pracy

Serwisy pracy dostępne na internecie dają nie tylko możliwość wyszukania interesującego nas stanowiska i wysłania aplikacji, lecz także za ich pomocą możemy natrafić na wiele ciekawych artykułów z zakresu efektywnego poszukiwania pracy oraz radzenia sobie na rynku. Najczęściej trudności ze znalezienie odpowiedniego stanowiska wynikają z braku kwalifikacji, praca wysokopłatna jest rarytasem. Aby je zdobyć warto zrobić dodatkowe kursy lub udać się na studia podyplomowe, jednak mało kto z nas wie jaki kierunek wybrać oraz jakie szkolenia będą najlepsze.

Rozwój zawodowy jest dla nas bardzo często pojęciem obcym, gdyż myślimy, że wystarczy skończyć uczelnię, a możliwość zdobycia doświadczenia sama się znajdzie, trzeba się przyłozyć żeby znaleźć praca rzeszów. Nic bardziej mylnego. To my sami musimy zatroszczyć się o naszą karierę. Jeżeli naszą sytuacją wyjściową jest posiadanie papierka ukończenia uczelni wyższej natomiast nadal pozostajemy bez pracy przeanalizujmy dokładni  czego brakuje nam do znalezienia wymarzonego zatrudnienia. Najlepiej sprawdzić jakie wymagania stawiają pracodawcy swoim potencjalnym pracownikom.

Przeglądając gazetę z dodatkiem pracy lub serwisy na których umieszczane są oferty, możemy określić jakie są najbardziej pożądane cechy. Postarajmy się na kartce papieru przeprowadzić dokładną analizę siebie i swojej sytuacji. Pamiętajmy, aby nasza ocena była obiektywna, gdyż tylko to skutkuje podjęciu odpowiednich decyzji i postanowień. Przedzielmy kartkę na pół, na jednej cześć umieśćmy wsyztskim swoje zalety które naszym zdaniem będą pożądane z punktu widzenia pracodawcy. Warto wypisać tutaj nasze wykształcenie, dodatkowe kursy, umiejętności oraz cechy charakteru. Na drugiej części wymienimy najczęściej spotykane w ogłoszeniach o pracę umiejętności. Im więcej nam się pokryje tym lepiej dla nas.

Jednak idealną sytuacją jest spełnianie wszystkich wymogów zgłaszanych przez pracodawcę. Najlepiej więc będzie nadrobić braki. Dowiedzmy się jak możemy to zrobić szybo i efektywnie. W przypadku umiejętności takich jak szycie na maszynie, wykonywanie analizy finansowej, czy też posiadanie gruntownej wiedzy z zakresu obróbki jakiegoś surowca warto zapisać się na kurs, który będzie dla nas nie tylko okazją do zdobycia nowej wiedzy, lecz także pozwoli otrzymać certyfikat ukończenia szkolenia.

Tagi:

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.

?>