Jesteś tutaj: Home > pracownicy > Zatrudnianie pracowników

Zatrudnianie pracowników

Dość oczywistym wydaje się być fakt, że jeżeli prowadzi się biznes, który zaczyna się rozrastać, to po pewnym czasie koniecznością stanie się zatrudnienie chociaż kilku pracowników, którzy będą wykonywali określone czynności mające na celu rzecz jasna sprawniejsze funkcjonowanie firmy. Oczywiście pracownicy zatrudniani są na różnego rodzaju stanowiskach, czego będzie od pracodawcy wymagała konkretna ekonomia biznesu, na co znaczny wpływ również oczywiście będzie miał także i sam profil działalności firmowej.

Jeżeli jednak chodzi właśnie o zagadnienie jakim są pracownicy, to jest ono niezwykle ważne, gdyż pracownik firmy ma realny wpływ na jej finanse, a konkretniej na ich pozyskiwanie, przy jednoczesnym odliczeniu rzecz jasna pieniędzy, które będą musiały być przeznaczone na jego wynagrodzenie. Tak więc kiedy pracodawca decyduje się zatrudnić na określone stanowisko pracownika, to oczywiste jest to, że będzie się on kierował różnego rodzaju kryteriami, co jest jednak jak najbardziej logiczne, jeżeli tylko naprawdę dba się o swój biznes. Otóż najważniejszym kryterium przyjęcia pracownika na określone stanowisko pracy powinny być oczywiście jego realne kwalifikacje zawodowe.

Oczywiście czasami dość ciężko jest je sprawdzić na samym początku, gdyż w CV pracownik może mieć napisane praktycznie wszystko, a w praktyce może to jednak wyglądać zupełnie inaczej, niemniej jednak udokumentowane kwalifikacje zawodowe są niezmiernie ważną rzeczą.  

Oczywiście równie ważne jest także doświadczenie zawodowe posiadane prze konkretnego kandydata na pracownika. Czasami jednak opłaca się zatrudniać osoby młode, które jeszcze takiego doświadczenia nie mają, gdyż czasami naprawdę ich praca jest zdecydowanie efektywniejsza aniżeli innych pracowników, gdyż taki pracownik niewątpliwie będzie posiadał jeden element, który będzie go obligował do efektywniejszej pracy, a mianowicie będzie to motywacja. Ogólnie rzecz ujmując takich czynników decydujących o przyjęciu osoby na konkretne stanowisko może być więcej, ale wybór nie zawsze może dzięki temu być lepszy.  
nicy

Tagi: , , , ,

4 komentarze to “Zatrudnianie pracowników”

 1. Stop_wyzyskowi napisał(a):

  Co jak co ale zatrudnienie pracownika w naszym kraju to istny koszmar. Tyle papierkowej roboty że szok a do tego kosmiczne koszty.

 2. Afera napisał(a):

  To fakt, zwłąszcza koszty zatrudnienia są bardzo wysokie. Niestety nie wygląda na to żeby miały być one ograniczone.

 3. Looz napisał(a):

  No to jest paranoja żeby do wypłaty trzeba było doliczać 60-70%. To chyba nie jeste normalne

 4. biuro_reklin napisał(a):

  To fakt, ciekawy jestem jak bardzo wpłyneło by na bezrobocie obcięcie tych kosztów np. o połowę.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc skomentować.

?>